Kašparovský pokračuje ve vedení Přírodovědecké fakulty MU

Rektor Martin Bareš dnes předal jmenovací dekret staronovému děkanovi Přírodovědecké fakulty MU Tomáši Kašparovskému.

Jmenovací dekret předal Tomáši Kašparovskému rektor MU Martin Bareš.

Děkan Kašparovský byl do funkce zvolen 18. října, když v tajné volbě porazil protikandidáta Karla Kubíčka z Ústavu fyziky kondenzovaných látek Přírodovědecké fakulty MU. Jmenovací dekret převzal 30. listopadu z rukou rektora Martina Bareše.

Kašparovský se chce v dalším období primárně zaměřit na to, aby dokončil kroky, které má z předchozího funkčního období. Uvedl také, že ve vedení fakulty bude minimálně jedna proděkanka. A jasno má i o dalších proděkanech. Jejich jména však zveřejní až ve chvíli, až s nimi ukončí jednání.

„Můžu už ale prozradit, že budu mít o dva proděkany víc, a to proděkana pro zahraniční vztahy, protože agenda, kterou má v gesci proděkan pro výzkum, zahraniční vztahy a doktorské studium Luděk Bláha, je v dané chvíli příliš široká. A ještě bude nový proděkan pro učitelská studia,“ sdělil Tomáš Kašparovský.

Jeho prvním plánem je, aby Přírodovědecká fakulta MU získala co nejvíc motivovaných studentů, kteří budou dokončovat svá studia a bude je bavit studovat přírodní vědy. „V oblasti vědy bych pak byl rád, kdybychom byli institucí, která bude posilovat v žebříčcích z hlediska kvality vědy, především tím míním v mezinárodním dopadu citačních ohlasů. A z hlediska společenské relevance budu rád, když odborníci z naší fakulty budou víc vidět v médiích a budou moci komentovat aktuální dění,“ uvedl v rozhovoru pro Magazín M

Funkce se Tomáš Kašparovský formálně ujme příští rok v únoru a fakultu povede do roku 2026.