Přejít na hlavní obsah

Ruský historik Zubov míří do ČR, vyučovat bude na Masarykově univerzitě

Andrej Borisovič Zubov, ruský historik, religionista a politolog a také čestný doktor MU, opustil Rusko a míří do Brna, kde by měl mít na Masarykově univerzitě cyklus přednášek o dějinách Ruska ve 20. století.

Andrej Borisovič Zubov

Uznávaný expert na dějiny evropské filozofie, dějiny náboženství a ruskou srovnávací historii, který byl v minulosti pro nesouhlas s politikou vedení Ruska vůči Ukrajině a v tzv. krymské otázce propuštěn z moskevské Státní univerzity mezinárodních vztahů, opustil Rusko a přes Finsko míří do Brna. Pokud vše zdárně proběhne, přicestovat by tam měl v průběhu několika následujících dnů. Na půdě Masarykovy univerzity by měl mít svůj vlastní přednáškový cyklus.

Zubov už v rámci Masarykových dní, které se konaly v Brně v březnu letošního roku, kritizoval Rusko za agresi na Ukrajině a vyjádřil přání, aby co nejdříve skončila nejenom válka, ale i Putinův režim. „Náš národ a naši lidé byli vysláni do války proti jinému slovanskému národu, který je Rusům tak blízký, jako jsou Slováci blízcí Čechům. Těmito událostmi bohužel budeme zostuzeni ještě léta. Vím, že Česká republika a Masarykova univerzita dělají hodně pro to, aby Ukrajině pomohly, a doufám, že co nejdříve skončí nejenom boje, ale i Putinův hrozný a agresivní režim,“ zdůraznil během svého vystoupení. 

Bližší informace o působení Andreje Borisoviče Zubova na MU budou k dispozici po jeho příjezdu do Brna. 

 

MUNI POMÁHÁ UKRAJINĚ. Podpořit ukrajinské studenty a akademiky lze prostřednictvím pomoci určené na vzdělávací a humanitární účely. Finanční příspěvek lze poskytnout formou daru přes Obchodní centrum MU. Informace o aktuálně darované částce najdete na webu MUNI POMÁHÁ.

Hlavní novinky