Přejít na hlavní obsah

Debata s kandidátem na rektora bude i o budoucnosti univerzity

Otevřená diskuse s kandidátem na rektora MU se uskuteční už ve čtvrtek v Univerzitním kině Scala. 

Uplynulé funkční období i vize do budoucna představí na veřejné debatě, kterou pořádá komise Akademického senátu MU pro volbu kandidáta na funkci rektora, tento čtvrtek 23. března od 15:30 v kině Scala jediný kandidát, současný rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš. Na jeho prezentaci pak naváže otevřená diskuse.

„Všechny členy akademické obce bych moc rád pozval, protože jde skutečně o budoucnost naší univerzity. Kandidát na rektora je sice pouze jeden, ale jde o příležitost k tomu, aby se o otázkách a návrzích každého z členů naší akademické obce diskutovalo veřejně právě s tímto kandidátem, s panem rektorem Barešem,“ vyjádřil se Ivan Foletti, předseda Komise AS MU pro volbu kandidáta na funkci rektora. Doplnil také, že pro studenty, jak vyplývá z dotazů v diskuzním fóru IS, je jednou z priorit otázka klimatické udržitelnosti. „Debata ve Scale bude příležitostí ke komplexní reflexi třeba nad tímto tématem,“ naznačil Foletti.  

Martinu Barešovi končí funkční období 31. srpna 2023. Veřejné zasedání Akademického senátu MU a zároveň shromáždění akademické obce, při němž o návrhu na jmenování rektora rozhodne tajné hlasování, se uskuteční 3. dubna v 15 hodin na Právnické fakultě MU ve Velké aule Karla Engliše. Čtyřleté funkční období nově zvolenému rektorovi začne od 1. září 2023 a skončí 31. srpna 2027.

Hlavní novinky