Přejít na hlavní obsah

Prezident jmenoval Petra Fialu ministrem školství

Novým ministrem školství se dnes stal prorektor Masarykovy univerzity a profesor politologie Petr Fiala.

Ilustrační foto: mediafax.cz.

Novým ministrem školství se stal někdejší rektor a v současnosti prorektor Masarykovy univerzity Petr Fiala. Do funkce jej dnes v 10 hodin na Pražském hradě jmenoval prezident Václav Klaus.

„Dvakrát jsem vám v těchto místech předával rektorskou funkci, takže velmi dobře víte, do čeho jdete. Věřím, že se tato významná funkce dostává do správných rukou,“ řekl v při jmenování nového ministra, které živě přenášela Česká televize, prezident Klaus.

Petr Fiala při jmenování uvedl, že si je velmi dobře vědom náročnosti úkolu, který na sebe bere, a přijímá jej s velkou pokorou. „Vím, že se jmenováním nového ministra školství jsou nyní spojena velká očekávání. Školství, celá oblast vědy čelí velkým změnám a také mnoha výzvám a problémům. Jsem ten poslední, který by si myslel, že by je mohl všechny vyřešit. Ale slibuji, že svěřenou funkci, tuto veřejnou službu, budu vykonávat z plných svých sil a že do ní vložím všechny své znalosti a zkušenosti,“ uvedl při slavnostním obřadu nový ministr Fiala.

Na post ministra školství, mládeže a tělovýchovy navrhl Fialu premiér Petr Nečas na konci dubna. Na pozici nahradil Josefa Dobeše, který v úřadu skončil v březnu.

Petr Fiala stál v čele Masarykovy univerzity po dvě funkční období od roku 2004 do konce srpna 2011. V posledních dvou letech předsedal České konferenci rektorů. V době svého zvolení byl nejmladším rektorem v novodobé historii českého vysokého školství. Od začátku září 2011 působil ve funkci prorektora Masarykovy univerzity pro akademické záležitosti. Byl také hlavním vědeckým poradcem premiéra a členem Rady pro výzkum, vývoj a inovace.

Hlavní novinky