Přejít na hlavní obsah

I kráva má svou knihu, hlásá čtenářský festival

Akce pro všechny (ne)čtenáře se odehraje na řadě brněnských míst 15. až 17. května.

Brněnský čtenářský festival I kráva má svou knihu chce svým programem přilákat lidi zpátky k literatuře. Ukáže proto knihu jako různorodé médium v podobě tištěné, elektronické i audio, ale také jako umělecký předmět. Akce potrvá od 15. do 17. května.

"Náš multižánrový upozorňuje na literární kontext města Brna a jeho míst, která mnohdy míjíme bez povšimnutí. Odkaz na útroby krávy není náhodný, protože i naše město má své vnitřní prostory a místa, která by sama o sobě nedávala žádný smysl," uvádí organizátoři akce na svém webu.

V oblíbených brněnských parcích a různých zdejších institucích budou k dispozici knihovničky s tématickým obsahem vztaženým k danému místu. Kolem těchto míst se zároveň odehraje doprovodný program, zejména autorská čtení.

Například na Obilním trhu vystoupí v sobotu v 15:00 nositelka ocenění Magnesia Litera Petra Dvořáková. Na dalších místech se pak představí například Pavel Zajíc, Pavel Tomeš, Kateřina Dubská nebo Eva Talpová, která bude na pedagogické fakultě číst z románu S andělem ne a knihy fejetonů Hrnečku, pař!.

Pro ty, kteří mají chuť procvičit si mozkové závity, bude v pátek večer v Café Scala připravený literární kvíz o ceny nebo literární putování Po stopách Jiřího Mahena. Na obě akce je nutné se přihlásit. Svou kreativitu může každý zúročit ve výtvarné dílně, na workshopech tvůrčího psaní či při vyrábění své vlastní knihy.

Pro příznivce poezie je v otevřené zahradě Nadace Partnerství na sobotní odpoledne připraveno vystoupení slam poetry v podání Jakuba Folla, jednoho z šampionů v této disciplíně. Mendelovo muzeum a Augustinánské opatství zase v sobotu hostí Velký knižní bazar – bazar knih s doprovodným programem.  

Hlavní novinky