Přejít na hlavní obsah

FSpS hostí šampionát ve stolním tenisu

Víkendový turnaj přivede do Brna české špičky, které se utkají o tuzemské mistrovské tituly i o postup na olympiádu.

Ve sportovní hale v univerzitním kampusu se bude rozhodovat i o tom, kdo pojede reprezentovat Česko na olympiádu. Foto: Archiv A PLUS a.s.

Velká sportovní událost bude od zítřka do neděle k vidění v tělocvičnách Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity. Koná se tady mistrovství republiky mužů a žen ve stolním tenisu, které rozhodne nejen o titulech ve dvouhrách, čtyřhrách a smíšených čtyřhrách, ale do značné míry i o tom, kdo bude Česko v tomto sportu reprezentovat na olympijských hrách v Londýně.

„Na olympiádě mají muži tři kvalifikační místa a ženy dvě. Konečné slovo má v tomto ohledu svaz, ale ten bude výrazně zohledňovat výsledky mistrovství republiky,“ uvedla ředitelka víkendového turnaje Kamila Adámková, která si pochvalovala prostředí na fakultě sportovních studií. „Sehnat halu v Brně je těžké a my jsme moc rádi za tu na fakultě. Díky tribuně v ní mají diváci výborné podmínky.“

Na brněnský šampionát se sjedou nejlepší stolní tenisté z celé republiky. Účast potvrdilo devět z deseti nejlepších Čechů a celá elitní desítka žen. „Přijede tak mimo jiné šestinásobný mistr republiky Petr Korbel nebo Iveta Vacenovská, která si zatím jako jediná vybojovala přímou účast na olympiádě,“ uvedla Adámková.

Program mistrovství republiky ve stolním tenisu startuje kvalifikačními zápasy zítra. V sobotu pokračuje hlavními soutěžemi, v nichž se v kategorii mužů utká 48 závodníků a v kategorii žen 24 závodnic. Čtvrtfinále dvouher jsou na programu v sobotu odpoledne, na finálové se budou fanoušci moct jít podívat v neděli odpoledne.

Hlavní novinky