Přejít na hlavní obsah

Zápas bude překvapení pro všechny, těší se hráč Muni

V úterý se bude konat premiérový Fotbalový souboj univerzit.

Fotbalisté MU se sešli na několika trénincích.

Už jen několik desítek hodin zbývá do největší sportovní události jarního semestru, Fotbalového souboje univerzit. Chystají se na něj intenzivně organizátoři i hráči Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického.

Start programu 17.30, začátek utkání 18.00. To jsou nejdůležitější časy, které by si měli fotbaloví příznivci v úterý 19. dubna pohlídat. Zápasem můžou žít ale ještě o něco dřív. V 16.30 vyjde ze Slovanského náměstí průvod obou fanouškovských táborů směrem ke stadionu v Srbské ulici, kde se bude utkání hrát. Na místě, u vstupu z Vodovy ulice, už bude od 15.30 otevřená fanzóna, kde se dá odpočívat, najíst i napít.

„Bylo by skvělé, kdyby fanoušci obou týmů přišli v barvách svých škol, takže za Masarykovu univerzitu v modré a bílé,“ vybídla návštěvníky Jana Čecháčková z pořádající Munie. A rovnu uklidnila ty, kteří třeba doma nic v patřičných barvách nemají. Univerzitní trička, šály nebo mikiny se budou prodávat na místě a každý také bude mít možnost vyzvednout si vlaječku týmu svého srdce.

Plán stadionu

Stadion samotný se otvírá v 17 hodin, a protože se očekává několikatisícová návštěva, prosí organizátoři, aby diváci nechodili na poslední chvíli. Kvůli bezpečnostní kontrole by se mohlo stát, že se na utkání nedostanou včas.

Pořadatelé dopředu vzkazují, že ochranka nebude tolerovat žádnou pyrotechniku a vlastní nápoje přinesené ve skleněných nebo plastových lahvích a už vůbec ne jakékoliv zbraně. Pivo a pití v kelímku obecně, které se bude prodávat před branami stadionu, si ale fandové se sebou na tribunu vzít můžou. Další pivo si můžou dát hned po zápase na afterparty, která se bude konat nedaleko od stadionu, v kulturním centru Semilasso.

Jestli na ni dorazí také hráči výběru Masarykovy univerzity, bude dost možná záležet na výsledku celého utkání. Jeden z týmu, Dominik Bokůvka, který by měl nastoupit v záloze, přiznal, že úplně neví, co od utkání očekávat. „Bude to překvapení pro nás pro všechny. Tím, že se takový zápas koná poprvé, ani moc nevíme, jak to bude probíhat,“ popsal Bokůvka, který ale ujistil, že se se spoluhráči bude snažit pro výhru udělat všechno.

Tým absolvoval poslední společný trénink v pátek. Ačkoliv fotbalisté Masarykovy univerzity neměli žádné omluvenky z výuky, chodila jich na tréninky většina. „Snažili jsme se mezi sebou co nejvíc poznat, abychom věděli, co od sebe vzájemně na hřišti čekat. Zkoušeli jsme hlavně herní kombinace a standardní situace,“ uvedl Bokůvka, který si dal v pátek hned dvojnásobnou tréninkovou porci. Kromě přípravy s univerzitním mužstvem, absolvoval ještě tu se svým domovským týmem, Sokolem Určice.

Fotbalově toho má za sebou student fakulty sportovních studií hodně, hrával třeba v kdysi prvoligových Drnovicích. Teď se nejoblíbenějším sportem světa baví také na doktorátu – diplomovou práci psal o výzkumu plantárních tlaků (v nohách) u výkonnostních fotbalistů a má i trenérskou licenci.

Hlavní novinky