Přejít na hlavní obsah

Zabíjet kartáčkem nebo luštit šifry? Hlaste se do Assassina a Tmou

Do dvou slavných městských her je ještě možné se registrovat. Tmou je letos bez kvalifikace.

Recesní mafiánská hra Assassin a slavná šifrovačka Tmou se i letos vrací do Brna. Hra na mafiánské klany s vražednými zubními kartáčky či noční luštění těžkých šifer v náročném terénu nabídnou adrenalinové zpestření podzimních dní. Na obě hry je možné se ještě několik dní registrovat.

Kartáčková válka klanů

Assassin vás zavede do brněnského podsvětí a zhruba na šest týdnů z vás udělá člena jedné z mafiánských rodin a zaměstnance tajemné společnosti. Skutečná délka hry bude záviset na vašich schopnostech, ostatní mafiáni se vás totiž budou snažit vypátrat a co nejdříve sprovodit ze světa. Zabíjení ostatních a prosazování zájmů vlastní rodiny je totiž hlavním cílem hry.

Zabíjení probíhá symbolicky za pomoci zubního kartáčku, který je potřeba mít neustále u sebe. Obranou je jen útěk nebo strčení vlastního kartáčku do pusy. Jednotlivé rodiny navíc během hry mohou vydělávat speciální peníze třeba za plnění úkolů, mohou uzavírat spojenectví či se účastnit nejrůznějších doprovodných akcí. Na konci hry postoupí tři nejúspěšnější rodiny neboli famiglie do jarního finále.

Registrace do hry probíhá už jen do 3. října a je spojena s poplatkem 250 korun. Kapacita hry je přitom navíc omezena na 180 hráčů, ti budou následně pozváni na vstupní pohovor, který stvrdí jejich členství v mafiánské společnosti. Samotná hra začne 22. října a potrvá do 3. prosince.

Tmou letos bez kvalifikace

Tmou je jeden z nejslavnějších českých šifrovacích závodů a odehrává se v Brně. Jeho věhlas dosáhl dokonce takových výšin, že bylo každoročně potřeba projít nejprve kvalifikací, než bylo možné se se svým týmem zúčastnit samotného závodu, určeného jen pro omezený počet nejlepších. Letošní dvacátý ročník však dává šanci skoro všem – kdo se zaregistruje včas a vejde se do kapacity 500 týmů, může absolvovat závod rovnou bez kvalifikace.

Zahájení loňského Tmou.

Hra je určená pro tříčlenné až pětičlenné týmy a funguje na principu lineárního postupu po stanovištích. Každá šifra vždy skrývá informaci o poloze dalšího místa, vše se odehrává v noci a často také za nepříjemného pozdně podzimního počasí. Dojít do neznámého cíle zabere vždy celou noc a stojí veškeré síly, dokáže to vždy jen část týmů. Šifry jsou různorodé, mají nejrůznější podobu a princip.

Do hry je možné se registrovat do 10. října, poplatek je 1000 korun za tým. Samotný závod se odehraje 9. a 10. listopadu. Nikdy přitom nevíte, co při něm zažijete a kde skončíte.

Hlavní novinky