Přejít na hlavní obsah

Hlasujte v ISu pro nejlepší učitele i učící studenty MUNI. Běží nominace

Nominovat svého oblíbeného pedagoga na cenu rektora i cenu studentské komory můžou studenti až do 31. ledna.

Už sedmým rokem oceňuje Masarykova univerzita své nejlepší učitele. V těchto dnech se tak opět spustily nominace na Cenu rektora pro vynikající pedagogy. Každý student může v Informačním systému MU nominovat jednoho až tři učitele, kteří si podle něj ocenění zaslouží.

Nominovat je také možné na Cenu Studentské komory Akademického senátu MU za studentský podíl na výuce. Na ni mohou vysokoškoláci navrhovat své studentské kolegy, kteří učí.

O vítězi ceny rektora nakonec rozhodne speciálně ustavená komise rektora. Ocenění převezmou na květnovém Dies academicus tři pedagogové, a to v oblastech přírodních věd a lékařství, společenských a humanitních věd, ekonomie a informatiky.

Studenti mohou své favority vybírat mezi učiteli, kteří je skutečně učili, případně jim vedli závěrečné práce. Přes formulář v Informačním systému MU mohou nominovat jen ty, kteří na MU aktivně působí či působili v posledních šesti kalendářních letech. Při hlasování je navíc možné nechat se zařadit do slosování o zajímavé ceny. Podrobná pravidla soutěže najdete na webu odboru pro akademické záležitosti.

Hlavní novinky