Přejít na hlavní obsah

Prvákoviny pomohou novým studentům získat náskok

Masarykova univerzita přivítá s novým akademickým rokem také nově nastupující studenty. Čekají na ně nejen Prvákoviny, ale i další dobrovolné a neformální seznamovací akce.

Další akademický rok sice začne až v pondělí 18. září, ale ještě před začátkem výuky připravila Masarykova univerzita pro nově nastupující studenty dvoudenní Prvákoviny. Akce od studentů pro studenty pomůže nováčkům lépe se zorientovat na fakultách, v Brně i Informačním systému MU. A kromě toho nabídne i užitečné tipy na „podpultové“ vychytávky, jako například kde je nejlepší menza nebo kam v Brně vyrazit ve chvílích volna.

Dvoudenní Prvákoviny se konají v pěti termínech na všech deseti fakultách MU a účast je pro registrované zdarma. První termín začne v pondělí 28. srpna, poslední skončí v úterý 12. září. O univerzitní akci je mezi prváky velký zájem, přihlásilo se na ni přes 2000 zájemců, a na některých fakultách dokonce nezbývají žádná volná místa. Pořád je však možné se zaregistrovat, a to až do soboty 26. srpna.

„Těší nás velký zájem studentů o Prvákoviny a všem akci doporučujeme. Je to nejlepší způsob, jak poznat svou fakultu i své současné i starší spolužáky. Studenti se také dozví víc o fakultních spolcích, zahraničních výjezdech, oborových stážích a další podstatné informace, které jim pomohou získat náskok ve studiu i v budoucí kariéře,“ říká Monika Mikulová, ředitelka Karierního centra MU, které akci organizuje ve spolupráci se studenty a vedením fakult. Díky záštitě rektora jsou Prvákoviny jedinou celouniverzitní akcí s garantovaným obsahem informací.

Předškolovák a Seznamovák láká na bohatý program v přírodě

Kromě Prvákovin se však studenti prvních ročníků mohou zúčastnit dalších dvou dobrovolných a neformálních seznamovacích akcí – PředškolovákuSeznamováku. Obě se budou začátkem září konat mimo Brno a každá má trošku jinou cílovou skupinu. Zatímco Předškolovák je určený studentům Masarykovy univerzity, na Seznamováku budou i studenti z Vysokého učení technického (VUT), Mendelovy univerzity a dalších brněnských univerzit.

Čtyřdenní Předškolovák studentů MUNI organizuje studentský spolek Studenti Masárny a první běh se koná od 7. do 10. září, druhý od 14. do 17. září. Akce se uskuteční na Vranovské přehradě a vedle spousty užitečných informací od starších spolužáků a studentských spolků na prváky čeká také sportovně-adrenalinový a teambuildingový programu. Na akci je stále možné se zaregistrovat.

Obdobná akce Seznamovák určená studentům všech brněnských univerzit se odehraje v Pasohlávkách ve dvou bězích – první termín bude od 3. do 7. září a druhý od 14. do 17. září. Studenti MU tam kromě nových kamarádů potkají také zástupce sedmi studentských spolků MU. Za lékařskou fakultu to bude IFMSA, za filozofickou fakultu Nadační fond studentů FF MU a za pedagogickou fakultu Spolek přátel fakulty. Zúčastní se ale také celouniverzitní spolky jako MUNIE, AIESEC, ESN nebo Klub investorů. Na akci se stále můžete zaregistrovat na webu.

Zkouškoviny poradí, jak úspěšně na zkouškové

Prvákovinami a seznamovacími akcemi to však nekončí – Karierní centrum ve spolupráci s Poradenským centrem MU si pro nově příchozí studenty připravilo také navazující podzimní webinář nazvaný Zkouškoviny. Ten se bude konat v listopadu, před začátkem zkouškového období, a studenti se tam dozvědí nejen jak zvládat stres při zkouškách, ale i jak na správný time-management.

Mimo jiné si na Zkouškovinách osvěží všechny náležitosti správného zápisu na zkoušky a budou mít přehled o tom, jak funguje zápočet, kolokvium nebo co s neúspěšnými pokusy. „Chceme nováčky na Masarykově univerzitě provést jejich prvním semestrem od vstupu na univerzitu až do úspěšného složení prvních zkoušek,“ uzavírá nabídku pro nastupující studenty Monika Mikulová.

Hlavní novinky