Přejít na hlavní obsah

Zaškolovák uvede prváky do chodu univerzity

Na čtyřdenní seznamovací akci u Vranovské přehrady, která se uskuteční v září, se můžou hlásit do 31. července.

Foto: http://muni.zaskolovak.cz/.

Obavy z náhlého kolotoče nových tváří a povinností na začátku semestru může prvákům rozptýlit Zaškolovák – oficiální seznamovací akce Masarykovy univerzity, kterou organizují studenti z vyšších ročníků pro své nejmladší kolegy.

Zaškolovák se letos uskuteční už podruhé, tentokrát v termínu 13. – 16. září u Vranovské přehrady. Organizátoři počítají s tím, že by mohli přivítat až několik stovek účastníků. Kdo chce jet, musí ale zálohu na pobyt zaplatit už do 31. července.

Protože je pro začátek působení na univerzitě vhodné se dobře rozkoukat v rámci vlastního studijního programu, budou čerství vysokoškoláci v kempu rozdělení podle fakult a oborů do skupinek, aby se mezi sebou primárně seznamovali studenti stejných oborů. Podle stejného klíče se rozděluje i ubytování.

Noví vysokoškoláci tak mohou důkladněji poznat své spolužáky krátce předtím, než zasednou v září do poslucháren. Čekají je čtyři dny nabité sportovními aktivitami, teambuildingovými hrami, workshopy, ale i letními party.

„Snažíme se studentům nabídnout alternativu k Prvákovinám, které se odehrávají v prostorách univerzity. Naším cílem je seznámit studenty s životem na škole, fungováním informačního systému a dalšími školními záležitostmi v odlišném prostředí, a to pod vedením stávajících studentů, kteří prvákům dokážou předat své vlastní zkušenosti,“ popisuje základní poselství kempu jedna z organizátorek Martina Ježková.

Paintball, šlapadla, lanové centrum a pasování
Kemp u Vranova nabízí široké možnosti vyžití, takže si mohou účastníci na Zaškolováku zahrát paintball, vypůjčit šlapadla k vyhlídkové jízdě po přehradě nebo si vyzkoušet adrenalinové lanové centrum.

Na každého prváka čeká rituál prvního pomazání a pasování, v ceně kurzu je navíc tzv. poslední zhoupnutí, což je skok z mostu na dynamickém laně. „Všechny aktivity jsou samozřejmě dobrovolné, naší výhodou je neformální prostředí,“ ujišťuje organizátorka Ježková.

Cena celého pobytu je 1890 Kč na osobu a kromě ubytování a polopenze zahrnuje také dopravu z Brna a zpět a mnoho sportovních a volnočasových aktivit. Zálohu ve výši 900 Kč je potřeba zaplatit nejpozději do 31. července.

Hlavní novinky