Přejít na hlavní obsah

Přijďte vysokoškolskému životu na kloub

Až do 16. září se po celé univerzitě konají dvoudenní setkání, kde se prváci seznámí a dozví vše potřebné.

Každá fakulta pořádá svá vlastní setkání, která jsou rozdělena podle oborů. Je tedy dost pravděpodobné, že na setkání potkáte spolužáky. Foto: Archiv Prvákovin.

Představte si sami sebe 17. září. Jste v prváku, skoro čtyři měsíce prázdnin skončily a je tu první školní den.

Odstartujete z místa svého nového bydlení napříč Brnem na svoji fakultu. Ještě nemáte šalinkartu, a tak se zdržujete s kupováním jízdenky. Nevyznáte se v systému městské dopravy a tramvaj vás veze na opačný konec Brna. Když konečně dorazíte na místo, dlouho hledáte učebnu a co hůř, také WC. Když se konečně usadíte v lavici, zjistíte, že se všichni baví. I vy byste s někým rádi prohodili pár slov, ale nikoho neznáte. Po výuce mají vaši kolegové sraz na Čáře. Ehm…kde?

Nelíbí se vám tento scénář? Jednou z cest, jak tomu zabránit, je přihlásit se na setkání Prvákoviny. Poznáte tak Brno, univerzitu, fakultu a spolužáky už před začátkem semestru.

Setkání je určeno všem studentům prvních ročníků Masarykovy univerzity a letos se koná už po sedmé v řadě. Jeho organizátorem je Poradenské centrum MU, ale hlavně dobrovolníci z řad studentů, kteří pro vás mají tipy hned z první ruky.

Každá fakulta pořádá svá vlastní setkání, která jsou rozdělena podle oborů. Je tedy dost pravděpodobné, že na setkání potkáte spolužáky, se kterými projdete celé studium.

Akce jsou dvoudenní a konají se od 23. srpna do 16. září 2012. Na jednotlivé termíny se můžete přihlašovat přes Obchodní centrum MU. Za celý program zaplatíte 200 Kč, stravu a ubytování si však budete muset zajistit sami, dá se ale využít nabídky bydlení na kolejích.

Pokud se nestíháte nebo nechcete přihlásit na Prvákoviny, ale přesto byste se rádi dozvěděli nějaké tipy do začátku studia, máte ještě pár dalších možnosti. Jestli se vám u zápisu do ruky nedostala brožura Prvákoviny do kapsy, zkuste se k ní ještě dostat nebo využijte speciální sekce našeho webu s řadou tipů a rad právě pro studenty prvních ročníků.

Hlavní novinky