Přejít na hlavní obsah

Po čem touží zaměstnavatelé? Napoví konference JobChallenge

Jak se připravit na veletrh práce a prezentovat před zaměstnavateli? Akce se koná 22. října v kině Scala.

Správný student má jasno v tom, jak obstát před svými profesory. Ale jak uspět před potenciálními zaměstnavateli?

Na to vám dá odpověď Konference JobChallenge, která se uskuteční 22. října v Univerzitním kině Scala. Akce se koná v rámci Veletrhu práce pro studenty a absolventy VŠ JobChallenge, který se odehraje 11. listopadu.

„Smyslem konference je připravit studenty na setkání se zaměstnavateli na veletrhu. Pomůže ale i těm, kteří se na veletrh nechystají. Probereme nejdůležitější pravidla komunikace se zaměstnavateli na pracovním trhu, která se budou hodit každému, kdo si někdy bude hledat práci,“ vysvětluje hlavní koordinátorka veletrhu Lenka Kováčová.

Akce se skládá ze čtyř hlavních přednášek. Od kariérní poradkyně Pavly Horákové se návštěvníci dozví, jak se připravit na veletrh práce. HR specialisté z Komerční banky prozradí, jak personalisté přemýšlí nad uchazeči. Jednatel firmy Court of Moravia Petr Pouchlý ukáže, jak se před zaměstnavateli prezentovat, a stylista Danielem Šmíd probere oblékání, řeč těla a etiketu na pracovním pohovoru.

„Na konferenci navazuje e-mailingový kurz. Ten studentům pomůže přenést do praxe všechny teoretické poznatky, které na akci získali,“ upřesňuje koordinátorka konference Andrea Špoková.

Konference je určena studentům tří brněnských univerzit – Masarykovy univerzity, Mendelovy univerzity v Brně a Vysokého učení technického v Brně. Cena konference je 149 Kč a registrovat se na ni můžete přes Obchodní centrum MU.

Hlavní novinky