Přejít na hlavní obsah

6 tipů, kam v Brně vyrazit na zmrzlinu

Moravskou metropoli čeká další vlna veder. Tady je pár tipů, kde se v tom horku osvěžit dobrou zmrzlinou.

Do konce léta nás ještě čeká nejeden horký den a ideálním zchlazením je zmrzlina. Ať už jste příznivci kopečkové nebo točené, Brno má co nabídnout. Abyste se ale v záplavě zmrzlinářů neztratili, přinášíme několik tipů, kam se pro ledové potěšení vyplatí vyrazit. Nejlepší nabídka je v centru města, občas se ale vyplatí popojet i kousek dále.

Božský kopeček na Zelňáku
Naprostým hitem letošního léta se stalo pojízdné zmrzlinářství Božský kopeček, které po většinu času parkuje v horní části Zelného trhu, občas ale vyráží brázdit brněnské ulice. Pověsti o neodolatelné chuti zmrzliny, kterou z modrého autíčka servírují mladé brigádnice, se šíří Brnem a mají pravdu. Příchuti se obměňují, vždy ale narazíte na nabídku z čerstvého ovoce, smetany a koření, která vám vyrazí dech. Jeden kopeček vás sice vyjde na dvacet nebo třicet korun, zážitek ale stojí za to. Všechny zmrzliny jsou navíc veganské.

Pokud jste ledovou pochoutku z modrého auta ještě neochutnali, tak si pospěšte, stánek tam bude stát už jen do posledního opravdu slunečného dne.

Dvakrát na České
Hned dva podniky servírují výbornou zmrzlinu přímo na České ulici. Cukrárna Diana na České 25 si už také stihla v posledních letech získat značnou oblibu, přímo na ulici nabízí točenou zmrzlinu a uvnitř spoustu druhů kopečkové. A právě tu se vyplatí zvolit. Mango nebo černý rybíz vás překvapí svou svěžestí a výraznou chutí, podobně chutné jsou ale i další příchuti.

Kousek vedle nabízí domácí zmrzlinu také okénko s pizzou hned u hodin. Pokud vás lákají exotičtější příchuti jako třeba kiwi, zkuste to tady. Za kopeček zaplatíte okolo dvaceti korun.

Cukrárna Aida na Běhounské
V cukrárně Aida na Běhounské 12 je sice v létě téměř permanentně plno, pokud si ale zajdete jen pro kopeček zmrzliny, nemusí vám to až tolik vadit. Na výběr máte z dvaceti příchutí a na své si přijdou milovníci nevšednosti, mohou zde vyzkoušet třeba příchuť Toffifee nebo Creme Brulée. Chuťově lze návštěvu tohoto podniku také doporučit.

Zastrčený krámek na Burešově
Nenachází se sice přímo v centru, za pár kroků navíc ale určitě stojí. Zastrčený krámek na rohu ulic Burešova a Cihlářská dokonce získal divácké ocenění za nejlepší zmrzlinu v hlasování posluchačů jednoho z brněnských rádií. V nabídce má sice poměrně málo druhů točené zmrzliny, její chuť je však nadprůměrná. Krámek samozřejmě nabízí i spoustu dalších letních pochutin.

Proslulá Agnes v Řečkovicích
Že dobrou zmrzlinu neservírují jen v centru města, dokazuje cukrárna Agnes na Palackého náměstí v Řečkovicích. Hned po výstupu z autobusu můžete začít vybírat z několika příchutí, které se navíc během dne mění. Na lahodnou točenou zmrzlinu se sem sjíždění lidé z širokého okolí a fronta tak prakticky nikdy nemizí. Kromě zmrzliny nabízí cukrárna také horké maliny, ledovou tříšť, horkou zmrzlinu nebo další hit letošního léta – trdelník se zmrzlinou a nutellou.

Cukrárna Větrník
Aby toho nebylo málo, hned několik málo kroků od cukrárny Agnes narazíte na cukrárnu Větrník a její stánek se zmrzlinou. Zaměřuje se na točenou, uvnitř cukrárny je k dispozici ale také kopečková. Chuťově i cenově je na tom s nedalekou konkurencí podobně.

Která zmrzlina v Brně je nejlepší podle vás? Máte svůj oblíbený podnik? Napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Hlavní novinky