Přejít na hlavní obsah

Brno je v top 5 městech světa podle hodnocení studentů

Ukázal to prestižní žebříček britské společnosti Quacquarelli Symonds (QS).

Prestižní žebříčky vydávané britskou společností Quacquarelli Symonds (QS) hodnotí nejen kvalitu vysokých škol z celého světa, ale zaměřují se také na vyhodnocení nejlepších studentských měst. Od loňska nově vychází i z kategorie, která odráží čistě studentský pohled (Student View) a právě v ní kraluje Česká republika.

V letošním hodnocení Brno obsadilo celosvětově páté místo sdílené s Berlínem, Amsterdamem, Stockholmem a Vídní. Praha je čtvrtá. Kategorii vévodí Montréal následovaný Mnichovem a Melbourne.

Hodnocení je založeno na odpovědích 50 tisíc studentů z celého světa, kteří se podělili o svou zkušenost ze studia v daném městě. Výsledné skóre stojí na osmi kategoriích: tolerance a inkluze, diverzita, přátelskost, dopravní obslužnost, cenová dostupnost, noční život, pracovní příležitosti a kultura. Započítává se také ochota vysokoškoláků zůstat ve městě aspoň rok po ukončení studia.

Web QS o Brnu píše, že jeho obdivuhodné skóre odráží příjemnou zkušenost, kterou si studenti z města odnášejí. Cituje při tom jedno ze studentských hodnocení: "Unikátní atmosféra, krása, dostupnost, příjemní lidé a kultura." Celkově se Brno v žebříčku QS umístilo na 63. pozici, Praha je na 30. místě.

Hlavní novinky