Přejít na hlavní obsah

Masarykova univerzita naplnila dvě dodávky věcmi na pomoc Ukrajině

Materiální sbírka zamířila okamžitě tam, kde je jí nejvíce potřeba. Do Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině na brněnském výstavišti.

Naplněná dodávka odjela dnes s materiální pomocí z Masarykovy univerzity.

Až po strop naplněna odvážela dnes dodávka iniciativy Brno pro Ukrajinu materiální pomoc z Rektorátu Masarykovy univerzity. O pár hodin později pak stejně naložená dodávka odjížděla také z univerzitního kampusu.

Masarykova univerzita přispěla do materiální sbírky na pomoc Ukrajině 75 pytli, které obsahovaly lůžkoviny, deky, spacáky a karimatky, 29 kusy matrací a čtyřmi lehátky. Do skladů pak poslala 90 beden hygienických potřeb se šampóny, sprchovými gely, kartáčky a pastami na zuby, toaletními potřebami, dětskou kosmetikou a plenami. Materiální sbírka se uskutečnila v minulém týdnu od úterý do pátku.

„Velmi oceňujeme, že se v krátké době univerzitě podařilo nashromáždit velké množství věcí, které navíc spadají do poptávaného sortimentu. Prostě odpovídají aktuálním potřebám lidí, kteří přichází z Ukrajiny. Navíc nám univerzita předala sbírku naprosto geniálně roztříděnou a popsanou,“ uvedla Helena Ondřejová z iniciativy Brno pro Ukrajinu s tím, že díky tomu tak část věcí okamžitě poputuje do Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU) na BVV.

S přebíráním, tříděním a chystáním věcí pomáhali dobrovolníci MUNI POMÁHÁ, zaměstnanci Univerzitního kampusu Bohunice, fakulty sportovních studií a rektorátu. „Ve skladech se během čtyř dnů vystřídalo pětadvacet dobrovolníků. Byly to náročné dny, ale jsme rádi, že pomoc okamžitě míří tam, kde je jí nejvíce potřeba,“ reagovala jedna z koordinátorek Hana Lukášová z Odboru komunikace a vnějších vztahů rektorátu.

Do sbírky nepřinášeli věci jen jednotlivě zaměstnanci a studenti, ale finance na potřebný materiál skládaly celé odbory a oddělení fakult a pracovišť Masarykovy univerzity. Z přírodovědecké fakulty tak dorazily úplně nové přikrývky, z rektorátu zas desítky nových nafukovacích matrací.

Do materiální sbírky přispěl také americký student Anglického jazyka a literatury na filozofické fakultě Bryan Felber. V Česku studuje druhým rokem, a když se dozvěděl, že univerzita pořádá sbírku, ihned zkontaktoval svou rodinu a přátele. Společně se na pomoc složili a do sbírky darovali věci za více než 10 tisíc korun.

Ukrajinské studenty a akademiky lze stále podpořit prostřednictvím pomoci Masarykovy univerzity určené na vzdělávací a humanitární účely. Finanční příspěvek lze poskytnout formou daru přes Obchodní centrum MU. Informace o aktuálně darované částce najdete na webu MUNI POMÁHÁ.

Hlavní novinky