Přejít na hlavní obsah

Uchazeči o studium si na Gaudeamu zkusí práci vědce

Kromě tradičního stánku s informacemi o studiu bude mít MU na veletrhu také speciální vědeckou expozici.

Pro návštěvníky veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus si Masarykova univerzita jako novinku letos připravila speciální vědecký stánek. Expozice Věda a MU nabídne ukázky vědecké práce a každému umožní se také na chvíli ocitnout v kůži vědce. Veletrh Gaudeamus, na kterém se MU prezentuje každoročně, se uskuteční od 30. října do 2. listopadu na brněnském výstavišti.

„Naším cílem je zajímavým a neotřelým způsobem prohloubit zájem o vědu a zároveň zvýšit povědomí návštěvníků, budoucích studentů vysoké školy, o současných vědeckých poznatcích, ke kterým přispěla Masarykova univerzita,“ uvedla manažerka pro marketing výzkumu Jana Posltová.

Na vědeckém stánku budou připravené nejrůznější interaktivní hry z prostředí výzkumu toxických látek, neobvyklé pokusy s kapalným dusíkem nebo měření na přístroji pro diagnostiku a analýzu složení lidského těla, který každému zjistí poměr svalů, tuků a vody v těle.

Kdo navštíví stánek Masarykovy univerzity na letošním Gaudeamu, může si navíc díky studentské unii alespoň na chvíli vyzkoušet, jaké to je být studentem Masarykovy univerzity, a z tohoto zážitku si odnést i svoji fotografii.

A protože k životu na univerzitě je potřebná i jazyková vybavenost, mohou si zájemci na místě otestovat své cizojazyčné dovednosti v interaktivní soutěži pořádané Centrem jazykového vzdělávání MU.

Současně budou pro maturanty i jejich vyučující a rodiče již tradičně připraveni studenti ze všech devíti fakult Masarykovy univerzity, aby podávali informace o studiu.

Hlavní novinky