Přejít na hlavní obsah

Sedm důvodů, proč studovat na MUNI

Rozhodování, kam se po maturitě vydat na vysokou školu, může člověku někdy pořádně zamotat hlavu. Víte, proč by mohla být právě Masarykova univerzita ta správná volba?

1. Bude to hlavně podle vás

Na MUNI vám nebudeme diktovat, jak přesně má vaše studium vypadat. Je jen na vás, jaké oborové specializace vás osloví a v jakých oblastech se budete více rozvíjet, třeba v souladu s vaší vysněnou pracovní dráhou. Propojení mezi fakultami a katedrami vám umožní zapisovat si předměty téměř z celé univerzitní nabídky a rozšiřovat si své vědomosti bez jakýchkoliv formálních překážek.

2. Bude to moderní

Pokud jde o dlouholetou tradici, rádi se stářím Masarykovy univerzity pochlubíme. Ale ačkoliv léty ověřené zkušenosti a hodnoty zůstávají, vnější podoba univerzity se mění. Téměř všechny fakultní budovy tak v posledních letech prošly rekonstrukcí, některé se dokonce rovnou přestěhovaly do zbrusu nových prostor, například do moderního univerzitního kampusu. Moc dobře totiž víme, jaký vliv na studium má příjemné prostředí, kterým jsme každodenně obklopení. A proto jsou součástí fakult moderní učebny, knihovny, ale i chill-out zóny nebo café koutky.

Prostory výzkumného centra CEITEC v prostředí univerzitního kampusu.

3. Bude to efektivní

Dnes jsme zvyklí vše potřebné vyřídit elektronicky na pár kliknutí. Ani my nechceme, abyste museli tisknout a vyplňovat desítky formulářů a stát s nimi frontu na studijním oddělení. Proto jsme na MUNI zredukovali administrativu na nutné minimum, z něhož většinu vyřídíte z pohodlí domova v informačním systému, tzv. IS – zdařilým příkladem může být třeba velmi využívané elektronické potvrzení o studiu.

4. Bude to v Brně

Nejen vědomostmi živ je člověk. Proto musí univerzitní město nabízet také dostatek příležitostí pro odpočinek a odreagování. A Brno vám jich poskytne nepřeberně – kavárny na každém rohu, parky, ukrytá zákoutí a náměstíčka, přátelské hospůdky s nabídkou z minipivovarů, ale také venkovní i vnitřní sportoviště. A k tomu kulturní scéna, ze které si vybere každý podle svého vkusu či nálady. Centrum města a jeho širší okolí zvládnete pohodlně projít pěšky nebo na kole, kamkoliv dál vás doveze spolehlivá a frekventovaná veřejná doprava.

Místo pro odpočinek nabídne například Zelný trh v centru Brna.

5. A bude to velké

Brno v sobě spojuje přátelského ducha a inspirativní kulturní atmosféru. Tahle fúze přitahuje nejen motivované studenty, ale také firmy a startupy, které jsou často na univerzitu přímo napojené a nabízejí příležitosti pro praxi. Když se to všechno smíchá a pořádně protřepe, vznikne nám koktejl, který z MUNI dělá jedno velké nápadité společenství. A do takové party rozhodně chcete patřit! Jsme prestižní univerzita, kde se dělá špičková věda.

6. Bude to bez hranic

Kdyby se vám Brno přece jenom omrzelo, můžete si vyzkoušet krátkodobé studium na jakékoliv partnerské univerzitě téměř po celém světě. Kromě toho MUNI nabízí možnost několikrát vyjet na zajímavé pracovní stáže ve vašem vědním oboru – podpoříme vás stipendiem, ale také podáme pomocnou ruku s administrativou. Zahraniční zkušenost je cennou položkou pro váš další studijní i kariérní rozvoj, vyplatí se překonat počáteční obavy a směle vyrazit do světa!

7. Bude to výzva

Našim budoucím studentům neslibujeme, že MUNI je ta nejsnadnější cesta. Naopak, dostat se na vysněný studijní program a na jeho konci úspěšně držet desky s diplomem bude opravdová výzva. Pokud se k nám přidáte, můžeme slíbit podporu během celého studia a ochotu pomoci vám vyřešit každý problém, na který narazíte. Na MUNI zkrátka najdete výzvy, které vás naučíme překonávat a které vás posunou dál.                                                                                                                                                               

A pokud stále váháte – podívejte se na další důvody, proč studovat na našich fakultách. 

Hlavní novinky