Přejít na hlavní obsah

TT Day představí aplikovaný výzkum: Appku pro zoo i spektrometr jaderného záření

Co z práce odborníků Masarykovy univerzity se podařilo v poslední době dostat do praxe ukáže 30. listopadu Centrum pro transfer technologií.

Vybrané technologie a projekty, které z univerzitního prostředí přesahují až do praxe, ale taky neformální setkání s kolegy a možnost si některé vynálezy skutečně osahat. Takový bude den otevřených dveří TT Day pořádaný Centrem pro transfer technologií Masarykovy univerzity. Akce se koná 30. listopadu od 15 do 19 hodin v prostorách CTT na Komenského náměstí v Brně.

V centru budou nachystané praktické ukázky vynálezů vědců. „Pro letošní rok jsme oslovili tým Dany Hlaváčkové z filozofické fakulty, který návštěvníkům předvede novou aplikaci pro brněnskou zoo. Své technologie ukáže taky laboratoř EmLab z fakulty informatiky, kde se letos povedlo úspěšně licencovat digitální spektrometr jaderného záření,“ přiblížila PR manažerka CTT Iveta Zieglová.

Ve speciálním fotokoutku pak budou moci návštěvníci nafotit své emoce a přispět tím do databáze, na základě které chce tým z psychologického ústavu vytvořit terapeutickou pomůcku určenou například pro lidi s poruchami autistického spektra. Na akci nebude chybět ani tradiční zábavný kvíz o transferu technologií.

Především je ale TT Day společenskou akcí, kam jsou zváni zaměstnanci i partneři a univerzity i veřejnost. „Chceme ukázat, že na Masarykově univerzitě vzniká mnoho zajímavých vynálezů a znalostí, které si prostřednictvím Centra pro transfer technologií nacházejí cestu do každodenního života. Zároveň chceme dát návštěvníkům možnost si tyto technologie přímo na místě zábavnou formou vyzkoušet,“ dodala ředitelka CTT Eva Janouškovcová.

Hlavní novinky