Hanych, Krahulec, Prouza: Dostuduj, má to smysl

Kampaň Masarykovy univerzity na snížení studijní neúspěšnosti pokračuje.

Jednou z tváří kampaně „Dostuduj, má to smysl“ je právník Michal Hanych.

Snížit počet studentů, kteří ukončí své studium dřív, než se dostanou k vytouženému diplomu, je cílem celého systému opatření Masarykovy univerzity a kampaně „Dostuduj, má to smysl“. Škola se tak rozhodla bojovat s negativním jevem, kdy míra takzvané studijní neúspěšnosti v případě bakalářských studijních programů dosahuje v Česku téměř 40 procent. Více jsme psali minulý týden zde.

Za hesly na webové stránce dostudujto.cz jsou konkrétní rady a tipy s odkazy, jak zvládnout překážky na cestě za diplomem. Tady jsou některé z nich:

„Narážíš v něčem při studiu. Tápeš a nevíš? Neboj se říct si o pomoc, ať už potřebuješ probrat něco kolem svého oboru nebo si promluvit s psychologem. Podívej se, kdo ti pomůže.“

„Pracovat při studiu je dnes nutnost. Dělej to ale smysluplně, ať ti brigáda nepřebije studijní povinnosti a pomůže ti se v něčem posouvat. Koukni, jak na to.“

„Většina problémů se dá řešit a vyřešit, když to uděláš včas. Hlídej si zásadní termíny a neboj se zajít pro radu na svoje studijní oddělení.“

Podívejte na novou trojici videí z kampaně